Napište nám Vaše zkušenosti s Memostationem

10 odpovědí [Poslední]
Honza Čech
Obrázek uživatele Honza Čech
Připojen: 03.06.2013

Budeme rádi, když nám v krátkosti napíšete jak Vám Memostation pomáhá s učením.

 

Vybrané příspěvky s vaším svolením zveřejníme na úvodní stránce pro ostatní uživatele.

Viktor
Připojen: 20.06.2013

Dobrý den,

učení s programem Memostation mi velmi pomáhá. Je to nejlepší program na který jsem zatím narazil. Jen by mi ještě udělalo radost, kdybych si mohl z naučených dat dělat nějaké výstupy (např. ve formátu .xls). S přibývajícími použitými materiály se totíž ztráci přehled, kolik toho vlastně už "umím". Dle programu mám v učení cca 5 500 výrazů (= 7 materiálů), ale vzhledem k duplicitám se pohybuji asi někte mezi 2 000 až 3 000 výrazy. Kdybych si měl možnost to vyjet, zvládl bych vyčištění od duplicit a mohl bych lépe využít čas a výborné vlastnosti programu ...

Děkuji

Honza Čech
Obrázek uživatele Honza Čech
Připojen: 03.06.2013

díky za příspěvek. Pro tuto chvíli funkci výstupů neplánujeme (pracujeme na jiných funkcích). V případě, že se potřebujete zbavit duplicit doporučujeme tento článek.

 

Duplicitní položky v Memostationu

 

 

Viktor
Připojen: 20.06.2013

Jo jo, tak nějak jsem se to snažil řešit, ale s přibívajícím počtem slovíček je to čím dál tím komplikovanější. Pro krátké výrazy je to skoro nepoužitelné. Teď jsem se například chtěl podívat, zda předložku "pro" nemám duplicitně .... a navrhovaným způsobem mi to ukázalo 30 stránek výrazů s "pro" ...

Ale díky, budu se těšit, že jednou dojde i na různé výstupy :-)

bhulka
Připojen: 12.08.2013

Máte nějaké zkušenosti nebo metodiky pro použití ve škole? Ať už individuálně v počítačové učebně nebo je vůbec vhodné použití společné s interaktivní tabulí? Díky za reakci.

Jiri Motejlek
Obrázek uživatele Jiri Motejlek
Připojen: 05.05.2013

Program jsme testovali na základní škole v Mladé Boleslavi. Pro tuto příležitost jsme vytvořili i metodiku, ta je ovšem vhodná pouze pro případy testování, což již není potřeba.

Memostation je software vhodný pro žáky, kteří mají zájem se něco naučit. Z vlastní zkušenosti vím, že takových žáku je poskrovnu, ovšem existují.

Nejvhodnější je tedy určitě použití individuálně.

Tomas Dvorník
Připojen: 13.09.2013

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde nejakým způsobem znovu spustit dril všeho co jsem doposud trenoval, nebo je to nejakým způsobem řešeno jinak?

Díky

Honza Čech
Obrázek uživatele Honza Čech
Připojen: 03.06.2013

Dobrý den,

 

dril je možné spustit pouze pro konkrétní den. Jinak je možné si vytvořit rychlý test a v něm označit celý učební materiál.

fejfarj
Připojen: 01.12.2013

Dobrý den,

Memostation je opravdu slibný projekt. Svoje děti učím angličtinu doma sám, protože úroveň výuky angličtiny na naší škole není moc dobrá. Věnoval jsem jeden den hledání programu pro výuku angličtiny na internetu a na nic lepšího jsem nenarazil. Navíc je to ještě dělané v ČR. Funkce které jsem hledal jsou : vytváření vlastních učebních materiálů, přehrávání výslovnost, import z excelu. Nenašel jsem jiný program, který by to uměl.

Doufám, že Memostation se bude vyvíjet dál. Z mého hlediska by bylo velké plus dodělání nějaké verze pro android. Klidně by stačila nějaká očesaná verze s možností stáhnout učební materiál a spustit učící proces.

lenicka132
Připojen: 30.07.2015

Program je fakt skvělý. Je jednoduchý, přidávat slovíčka dokáže každý. Je barevný, žádný nudný program.

    Když se chci nechat vyzkoušet, vadí mi to, že si někdy správnou odpověď musím říct v duchu sama a pak se ohodnotit. Nejde to nijak změnit. Mám radši, když odpověď přímo napíšu. (To se mi zdá daleko efektivnější!) :) 

    Uvítala bych, kdybych mohla vkládat i krátká videa. Abych si mohla nahrát nějakou vtipnou scénku a napsat si tu frázi. Jinak tento program snad už nikdy neodinstaluju. :) Je fakt boží.

Jiri Motejlek
Obrázek uživatele Jiri Motejlek
Připojen: 05.05.2013

Děkujeme za pěknou recenzi.

Napsal jsem pro Vás krátký článek jak zapnout odpovědi zadávané z klávesnice.

Obávám se že videa v plánu zatím nemáme.